Najpredávanejší tovar v tejto kategórii:
Nutri Mix pre dojnice a mladý hovädzí dobytok plv 20kg44,36EUR
MENFORSAN Enzymatický odstraňovač moču, pachu a škvŕn 500ml9,07EUR
Forticoat NL 1000ml11,04EUR
Alavis Hemagel 7g10,80EUR
Entero ZOO detoxikačný gél 100g16,28EUR

Alavis Hemagel 7g

Alavis Hemagel 7g Zväčšiť obrázok Obrázky sú iba ilustratívne.
Cena:10,80EUR
Hodnotenie produktu:
Dostupnosť: skladom

Popis produktu

Alavis Hemagel 7g

Unikátny hydrofilný gél, ktorý až o polovicu skracuje dobu hojenia ako drobných poranení, tak aj väčších chronických rán. Pre malé aj veľké domáce aj exotické zvieratá.

Hydrofilný gél na urýchlenie hojenia rán

ALAVIS™ Hemagel je vhodný pre veľké aj malé domáce aj exotické zvieratá.

ALAVIS™ Hemagel prináša ľahké a rýchle ošetrenie rany s okamžitou úľavou.

ALAVIS™ Hemagel hojí ako drobné poranenia, tak aj väčšie chronické rany.

Odporúčame:

Prečo používať formu gélu na ošetrovanie rán? ALAVIS™ Hemagel vďaka svojim vlastnostiam preukázal, že: chemicky viaže kyslíkové radikály, ktoré vznikajú pri zápalových procesoch, vytvára optimálne pH v rane a tým napomáha hojeniu. Preverená štruktúra gélu zabraňuje uvoľňovaniu čiastočiek gélu do rany s následnou iritáciou

* dodáva vlhkosť do rany

* zabraňuje vysušovaniu rany a tvorbe chrasty

* má savú schopnosť a tým čistí znečistené rany

* znižuje bolestivosť rán podporuje uzatváranie rany jazvou

* už počas ošetrovania zmäkčuje a zlepšuje vhľad jazvy
\* je protizápalový

Unikátne zloženie výrobku umožňuje chemicky viazať kyslíkové radikály, ktoré vznikajú pri zápalových procesoch, urýchľuje proces hojenia rany, znižuje riziko komplikovaného hojenia a potláča bolestivosť v rane. Vytvára povrchovú vrstvu, ktorá sa chová ako druhá koža, čím napomáha ochrane pred vonkajšími vplyvmi a vytvára priaznivé prostredie pre hojenie rán ako akútnych, tak aj rán chronických (napr. pooperačných a ostatných poškodení kože). Mokré prostredie pri liečbe rán je modernou a zároveň základnou podstatou ošetrovania. Stabilná vlhkosť v rane zabraňuje tvorbe chrasty a tým pomáha urýchľovať proces hojenia.

Veľkosť balenia: 7 g

Zloženie: ALAVIS™ Hemagel je hydrofilný metakrylátový gél na báze sieťovaného kopolyméru 2-hydroxyetylmetakrylátu obsahujúceho polymérne viazané stericky tienené aminoskupiny, vyvinutý Ústavom Makromolekulárnej Chemie AV ČR.

Spôsob použitia:

 • Očistěte ránu od mechanických nečistot, např. částeček prachu, zbytku předchozích léčebných materiálů, které by mohly následně dráždit a poškozovat ránu.
  * Otevřete tubu vpichem pomocí otočeného víčka.
  * Aplikujte malé množství gelu na celou spodinu rány. Gel přilne na spodinu rány a postupně absorbuje sekrety a další tekutiny z rány.
  * Gel aplikujte dle potřeby minimálně 1 x za 24 hodin
  * Po vyšší účinek je vhodné krýt ránu sterilním čtvercem nejlépe z netkaného textilu. Fixační materiály by měly přesahovat cca 1 cm přes okraj rány. Převaz provádějte dle potřeby nejdéle po 24 hodinách do vymizení problému. U infikovaných ran doporučujeme častější výměny obvazu.
  * Aplikace gelu nenahrazuje podání antibiotik u silně infikovaných ran.
  * Účinek gelu se projevuje bobtnáním. Unikátní technologie gelu zabraňuje přilepení k ráně a tím umožňuje i velmi snadné odstranění bez bolesti jemným setřením.
  * Dodržujte doporučení veterinárního lékaře.
  Upozornění: Přípravek je autosterilní – je možné ho po otevření používat po celou dobu použitelnosti. Při použití ALAVIS™ Hemagelu nebyly popsány žádné vedlejší účinky typu alergií, zvýšení bolestivosti apod., ani žádné další kontraindikace. Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na tubě. V případě výskytu vedlejších nežádoucích účinků (zvýšená bolestivost, zarudnutí apod. ) přerušte léčbu a poraďte se s veterinárním lékařem. Přípravek není určen pro vnitřní použití.

Výrobca: VH Pharma, as, Jakubská 647/2, 110 00 Praha 1

Držiteľ rozhodnutia o schválení: Patron ca, sro, Praha, Česká republika

Veterinárny prípravok je schválený ÚSKVBL pod číslom 146–12/C.

Zákazníci kúpili spolu s

Prihlásenie

Neviete heslo? Nechajte si ho zaslať.