Najpredávanejší tovar v tejto kategórii:
Alavis Triple Blend Extra silný 700g45,74EUR
Aptus Apto-flex Equine Vet sirup 1000ml56,11EUR
Geloren HA - višňový 1350g65,09EUR
Alavis MSM pre kone 600g27,60EUR
Alavis Duoflex pre kone plv 387g31,40EUR

Alavis MSM pre kone 600g

Alavis MSM pre kone 600g Zväčšiť obrázok Obrázky sú iba ilustratívne.
Cena:27,60EUR
Dostupnosť: skladom

Popis produktu

Alavis MSM pre kone 600g

Veterinárny prípravok pre kone proti zápalu a bolesti a na spevnenie väzov a šliach. Ultra čistá podoba látky MSM v kombinácii so značkovými kolagény Collyss a Cartidyss. Vhodné po úrazoch a operáciách.

Prírodný prostriedok proti zápalu a bolesti

ALAVIS ™ MSM pre kone obsahuje ultra čistú podobu látky MSM v kombinácii so značkovými kolagény Collyss a Cartidyss.

ALAVIS ™ MSM pre kone má preukázané analgetické (bolesť tíšiace) a antiflogistické (protizápalové) účinky. Znižuje produkciu mediátorov zápalu, napomáha zlepšeniu fyzickej kondície, spevňuje väzy a šľachy, chráni namáhané kĺby a zlepšuje ich funkciu. Pri užívaní prípravku ALAVIS ™ MSM bolo zistené lepšie hojenie rán, preto je vhodné ho užívať u poúrazových a pooperačných stavov.

ALAVIS ™ MSM pre kone sa vďaka svojim antioxidačným a detoxikačným účinkom podieľajú tiež na odbúravaní poškodeného kĺbového tkaniva. Možno ho tiež úspešne využiť v alergológii pre zmiernenie alergických prejavov. Tiež podporuje obnovu srsti a kopytnej rohoviny.

ALAVIS ™ MSM pre kone možno podávať aj preventívne, kedy v tele nie je zápal. Ak nie je v tele zápal, využíva sa látka MSM pre regeneráciu a relaxáciu svalov a pre spevnenie kolagénnych vlákien, ktoré sú nielen vo väzivách a šľachách, ale aj vo vláknitej zložke chrupaviek a kostí, a tým dôjde k spevneniu ako chrupaviek tak kostného tkaniva. Pomocou látky MSM teda dochádza k spevneniu celého pohybového aparátu.

Odporúčame:

 • u hříbat od 2. – 3. měsíce věku

  * u mladých koní

  * u dostihových, sportovních a pracovních koní

  * u starších a těžších koní

  * u poúrazových a pooperačních stavech

  * u koní s projevy alergií (zmírňuje projevy alergických reakcí)

  * při zhoršené kvalitě srsti, zejména matné srsti

Látky obsiahnuté v prípravku ALAVIS ™ MSM pre kone:

MSM - Methylsulfonylmethan MSM - Methylsulfonylmethan je látka obsahujúca organicky viazanú síru, ktorá pôsobí na spevnenie väzov a šliach, potlačenie zápalu a bolesti a na regeneráciu a relaxáciu svalov. Ďalej vykazuje silné antioxidačné a iné pozitívne účinky a je jedinečným zdrojom sírnych zlúčenín, ktoré v organizme pozitívne pôsobia, a to najmä v poškodenej kĺbovej chrupavke. Síra je okrem iného zapojená do procesu tvorby kolagénu a glukosamínov - základných stavebných látok kĺbových chrupaviek a spojivových tkanív.

Collyss®

Collyss® - kolagén typu I v najvyššej kvalite - sa vyskytuje v silne zaťažovaných štruktúrach, ako sú šľachy a väzivové chrupavky. Je odolný v ťahu, a preto je veľmi dôležitý pre pevnosť šliach a tým aj pre spevnenie pohybového aparátu. Tento kolagén sa ďalej vyskytuje v kostiach a koži. Kolagén typu I Collyss® je patentovo vyrábaný čistený kolagénový hydrolyzát získavaný z chrupaviek morských rýb.

Cartidyss®

Cartidyss® - kolagén typu II v najvyššej kvalite - udržuje tvar chrupavky a bráni jej deformácii. Kolagén typu II je súčasťou hyalínových a elastické chrupavky a je odolný v tlaku. Cartidyss® je čistený kolagénový hydrolyzát získavaný z chrupaviek rají

Obsah účinných látok v 1 kg:

 • MSM - Methylsulfonylmethan – 994 g
  * Collyss® - 3 g
  * Cartidyss® - 3 g
  == Dávkovanie
hmotnosť koňa Iniciačná dávka (prvých 10 dní) denne Udržiavacia dávka (pokračovacie) denne
100 kg 2 odmerky 1 odmerka
500 kg 6-10 odmeriek 3-5 odmeriek 1 odmerka = 4,3 g

Spôsob použitia: Prášok je možné podávať s kúskom potravy, zamiešať do jadra či melasy alebo podať priamo do papule. Prípravok ALAVIS ™ MSM je biely kryštalický prášok bez sírneho zápachu.

Dĺžka užívania: Nie je časovo obmedzená. Pri dlhodobom podávaní neboli zaznamenané žiadne závažné vedľajšie účinky. Nejedná sa o doping, je možné podávať po celú dobu športovej sezóny.

Náš tip pre dlhodobé podávanie: ALAVIS ™ MSM pre kone + ALAVIS ™ Duoflex - túto kombináciu odporúčame pre dlhodobé podávanie u koní s chronickými problémami pohybového aparátu. Spoločné podávanie zabezpečuje regeneráciu kĺbových chrupaviek, zlepšenie ich lubrikácia, regeneráciu a relaxáciu svalov a spevnenie väzov a šliach, ktoré spevňujú celý pohybový aparát.

Veľkosť balenia: 600 g prášku

Výrobca: Patron ca, sro, Jakubská 647/2, 110 00 Praha 1, Česká republika, divízia Partners Inc., 1 st . Canadian Place, M5X 1B5 Ontario, Kanada

Veterinárny prípravok je schválený pod ÚSKVBL číslom 173-03 / C.

.

Zákazníci kúpili spolu s

Prihlásenie

Neviete heslo? Nechajte si ho zaslať.