Najpredávanejší tovar v tejto kategórii:
Alavis 5 pre psy a mačky 90 tbl23,28EUR
Alavis Kĺbová výživa pre psov 90tbl23,28EUR
Alavis Celadrin 60 tab17,23EUR
Alavis MSM pre kone 600g27,60EUR
Alavis MSM + Glukózamín sulfát 60 tab19,83EUR

Alavis MSM + Glukózamín sulfát 60 tab

Alavis MSM + Glukózamín sulfát 60 tab Zväčšiť obrázok Obrázky sú iba ilustratívne.
Cena:19,83EUR
Hodnotenie produktu:
Dostupnosť: skladom

Popis produktu

Alavis MSM + Glukózamín sulfát 60 tab

Osvedčená kombinácia látky MSM a glukosamín sulfátu pre správnu funkciu kĺbov, svalov, väzov, šliach a kostí. Vhodný najmä pre podávanie mladým psom a psom malých plemien.

Prípravok ALAVIS ™ MSM + Glukózamín sulfát sa zložením vylepšeným o hydrolyzovaný kolagén a vitamín C.

Pre správnu funkciu väzov, šliach, kĺbov a kostí

ALAVIS ™ MSM + Glukózamín sulfát je osvedčenou kombináciou látky MSM a Glukosamín sulfátu pre správnu funkciu väzov, šliach, kĺbov a kostí. Odporúča sa u šteniat a mladých psov pre správny vývoj pohybového aparátu a ďalej u psov každého veku pri ochoreniach kĺbov, kostí a svalových úponov a pre ich prevenciu. Jedinečná kompozícia tohto prípravku vykazuje výrazný účinok proti bolesti a zápalu. Protizápalový účinok látky MSM je výrazne podporený olejom z boráku lekárskeho, Boswelia, kurkumou a zázvorom.

ALAVIS ™ MSM + Glukózamín sulfát podávajte najmä pri týchto kĺbových ochoreniach:

 • dysplazie kloubu (zejména velká a obří plemena)
  * luxace a subluxace pately (spíše malá plemena)
  * částečná ruptura zkřížených kolenních vazů
  * zánět vazů, šlach a svalů
  * poúrazové a pooperační stavy
  * onemocnění páteře
  * osteoartróza
  * osteoporóza (řídnutí kostí)
  Velikost balení: 60 tablet

Zloženie:

Účinné látky obsiahnuté v prípravku ALAVIS ™ MSM + Glukosamin sulfát:

Glukosamín sulfát, MSM, Olej z boráku lekárskeho, Hydrolyzovaný kolagén, Vitamín C, Zázvor obyčajný, Kurkuma dlhá, Boswelia

Glukosamín sulfát Glukosamín zohráva významnú úlohu v metabolizme chrupavky. Stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykánov (základných stavebných zložiek chrupavky) a je hlavným substrátom pre ich vznik. Glukosamín je aktívne prijímaný chrupavkou. Podávanie glukozamínu spomaľuje rozvoj už vzniknutých degeneratívnych zmien chrupavky.

MSM - Methylsulfonylmethan Látka MSM je látka obsahujúca organicky viazanú síru, ktorá pôsobí na spevnenie väzov a šliach, potlačenie zápalu a bolesti a na regeneráciu a relaxáciu svalov. Ďalej vykazuje silné antioxidačné a iné pozitívne účinky a je jedinečným zdrojom sírnych zlúčenín, ktoré v organizme pozitívne pôsobia, a to najmä v poškodenej kĺbovej chrupavke.

Olej z boráku lekárskeho Olej z boráku lekárskeho je bohatý na nenasýtenú mastnú kyselinu gama-linolénovú, ktorá vykazuje pozitívny vplyv na priebeh zápalového postihnutia kĺbov a prispieva najmä k zlepšeniu stavu pri zápalovom postihnutí kĺbov.

Hydrolyzovaný kolagén Hydrolyzovaný kolagén je hlavnou bielkovinou kĺbovej elastickej chrupavky, kde zabezpečuje jej pevnosť, pružnosť a odolnosť. Kolagén obsiahnutý v prípravku ALAVIS ™ MSM + Glukózamín sulfát je hydrolyzovaný, čo znamená, že je enzymaticky štiepený na menšie častice, ktoré sa v zažívacom trakte lepšie vstrebávajú a sú teda omnoho lepšie využiteľné pre stavbu a obnovu poškodenej chrupavky. Nedostatok kolagénu v kĺbe a chrupavke vedie k poruchám hybnosti a postupným degeneratívnym zmenám. Kolagén zabezpečuje pevnosť a pružnosť spojivových tkanív.

Vitamín C Vitamín C je potrebný pre metabolizmus aminokyselín, najmä aminokyselín hydroxylysinu a hydroxyprolínu, ktoré sú veľmi dôležité pre syntézu kolagénu. Vitamín C okrem toho hrá nezabudnuteľnou úlohu pri vývoji kostí a chrupaviek. Nedostatkom vitamínu C dochádza k menšej pevnosti kolagénových vlákien nielen v chrupavke, ale aj vo väzivách a šľachách. Vitamín C ďalej podporuje vstrebávanie železa a podporuje tvorbu bielych krviniek, ktoré hrajú významnú úlohu v imunite a svojim antioxidačným účinkom chráni bunky organizmu.

Zázvor obyčajný, Kurkuma dlhá, Boswelia Kurkuma, boswelia a zázvor sú byliny, ktoré pomáhajú eliminovať zápal as ním súvisiace opuchy.

Obsah účinných látok v jednej tablete:

 • Glukosamin sulfát – 750 mg
  * MSM – Methylsulfonyl­methan – 500 mg
  * Olej z brutnáku lékařského – 25 mg
  * Hydrolyzovaný kolagen – 20 mg
  * Vitamin C – 20 mg
  * Zázvor obecný, kurkuma dlouhá, boswelie – 40 mg
  Pomocné látky: mikrokrystalická celulóza, kyselina stearová, síťovaná celulóza, stearan hořečnatý, oxid křemičitý

Dávkovacia tabuľka:

Hmotnosť psa: Iniciačná dávka (prvých 14 dní): Udržiavacia dávka (pokračovacie):
1 - 5 kg 1/2 tablety 1/4 tablety
5 - 10 kg 1 tableta 1/2 tablety
10 - 15 kg 2 tablety 1 tableta
15 - 25 kg 3 tablety 1,5 tablety
25 - 45 kg 4 - 5 tabliet 2 - 2,5 tablety
45 a viac kg 5 - 6 tabliet 2,5 - 3 tablety Spôsob použitia: Tablety sa podávajú denne podľa odporúčaného dávkovania priamo do papule alebo s kúskom potravy, event. rozdrvené do krmiva. Prípravok zvieratá obvykle prijímajú bez problémov.

Dĺžka užívania: Prípravok podávajte optimálne tri mesiace. Prípravok je možné podávať dlhodobo až trvalo.

Upozornenie: Prípravok je možné podávať s krmivami obsahujúcimi chondroprotektívne látky. Pozitívny účinok sa tak zvýši.

Výrobca: Patron ca, sro, Jakubská 647/2, 110 00 Praha 1, Česká republika, divízia Partners Inc., 1 st . Canadian Place, M5X 1B5 Ontario, Kanada

Veterinárny prípravok je schválený ÚŠKVBL pod číslom 052-03 / C.

Pre výber najvhodnejšieho kĺbového prípravku Alavis pre vášho psa kliknite sem.

Zákazníci kúpili spolu s

Prihlásenie

Neviete heslo? Nechajte si ho zaslať.