Najpredávanejší tovar v tejto kategórii:
Alavis 5 pre psy a mačky 90 tbl23,28EUR
Alavis Kĺbová výživa pre psov 90tbl23,28EUR
Alavis Celadrin 60 tab17,23EUR
Alavis MSM pre kone 600g27,60EUR
Alavis MSM + Glukózamín sulfát 60 tab19,83EUR

Alavis Enzymoterapia-Curenzym pre psov a mačky 80cps

Alavis Enzymoterapia-Curenzym pre psov a mačky 80cps Zväčšiť obrázok Obrázky sú iba ilustratívne.
Cena:25,44EUR
Hodnotenie produktu:
Dostupnosť: do 24 hodin

Popis produktu

Alavis Enzymoterapia-Curenzym pre psov a mačky 80cps

Enzymatický veterinárny prípravok obsahujúci špeciálne vybranú zmes rastlinných enzýmov určený pre podporu hojenia tkanív a pre posilnenie imunity najmä po úrazoch a operáciách a na podporu pri liečbe antibiotikami a pri liečbe nádorov.

100% rastlinný enzymatický veterinárny prípravok

Enzýmoterapia je liečebné použitie enzýmov. Prípravok ALAVIS™ CURENZYM Enzýmoterapia obsahuje špeciálnu zmes rastlinných enzýmov. Rastlinné enzýmy majú oproti živočíšnym enzýmom výhodu v ich vyššej aktivite a ďalej sú aktívne pri širšom rozmedzí pH, čím je možné, aby rastlinné enzýmy na rozdiel od živočíšnych boli aktívne už v žalúdku.

Enzýmy sú zložité látky bielkovinovej povahy, ktoré plnia v tele dôležitú funkciu biokatalyzátorov – umožňujú a regulujú všetky procesy, bez ktorých by biochemické reakcie v organizme nemohli prebiehať. Prírodné enzýmy na rozdiel od iných liekov nezasahujú proti prejavom alebo pôvodcovi určitého ochorenia, ale mobilizujú imunitný systém, aby sa organizmus s chorobou alebo jej hrozbou vysporiadal čo najlepšie sám.

Odporúčame:

 • pro podporu a hojení tkání

  * po úrazech a operacích

  * pro posílení imunity

  * při zánětech

  * pro podporu při léčbě antibiotiky a při léčbě nádorů

Enzýmy v prípravku ALAVIS™ CURENZYM Enzýmoterapia potláčajú prejavy zápalu, zmenšujú opuchy aj opuchy lymfatických ciev, ovplyvňujú niektoré imunologické deje v organizme a pôsobia podporne pri liečbe nádorových ochorení a pod.

Veľkosť balenia: 20 a 80 kapsúl

Zloženie:

Enzýmy: Bromelain, Papain, Peptidáza, Pankreatín Analóg 4×, Proteáza, Rutín

Bromelain Bromelain je rastlinný enzým získavaný zo stopiek zrelých ananásov (Ananas comosus). Jeho hlavná schopnosť je blokovať mediátorov zápalu a znižovať migráciu neutrofilov do miesta zápalu. Podieľa sa na štiepení bielkovín, pomáha pri zoslabovaní opuchov a hojení rán, má vplyv na zrážanie krvných doštičiek. Bromelaín tiež zlepšuje absorpciu a účinnosť iných látok.

Papain Papain je rastlinný enzým získavaný z latexu, ktorý vylučuje plod papáje (Carica papaya) po narezaní nezrelých plodov. Hydrolyticky štiepia peptidy a bielkoviny. Vykazuje fibrinolytické účinky (rozpúšťa krvné zrazeniny) a rádioprotektívne účinky (znižuje účinok rádioaktívneho žiarenia na organizmus). Papaín má tiež silnú antibakteriálnu aktivitu.

Peptidáza Peptidáza štiepi dlhé peptidy na krátke reťazce a potom na jednotlivé aminokyseliny. Pri štiepení peptidov na aminokyseliny vzniká energia, ktorú organizmus počas rekonvalescencie využíva. Aminokyseliny sú súčasťou štruktúrnych bielkovín, enzýmov a hormónov a ďalej sú využívané na tvorbu neurotransmiterov (slúžia na prenos nervového impulzu) a ovplyvňujú rast buniek.

Pankreatín Analog 4× Pankreatín Analog 4× je komplex enzýmov rastlinného pôvodu (amyláza, lipáza a proteáza), ktorý svojou aktivitou zodpovedá pankreatínu živočíšneho pôvodu (rozkladá tuky na glycerol a mastné kyseliny, bielkoviny na peptidy a šamiby a cukry). Pankreatín ANALOG 4× napomáha tráveniu, čím sú živiny z potravy lepšie využívané a tým sa jedinec po operácii rýchlejšie dostáva do lepšej kondície. Pankreatické enzýmy majú pozitívny vplyv na liečenie akútnych a chronických zápalových stavov, vrátane úrazov a šliach. V poslednej dobe sa objavujú klinické štúdie, že pankreatické enzýmy napomáhajú rozkladaniu imunokomplexov vznikajúcich pri autoimunitných ochoreniach, podieľajú sa na liečbe vírusových ochorení, zlepšujú klinický stav pacienta a predlžujú jeho život pri nádorovom ochorení.

Proteáza Proteáza narúša bakteriálny biofilm a výpotok slúžiaci baktériám na uchytenie na tkanive hostiteľa, a ďalej zvyšuje koncentráciu antibiotík v cieľovom mieste, čím zvyšuje účinnosť antibiotickej liečby. Ďalej podporuje hojenie odstránením mŕtveho či poškodeného tkaniva bez poškodenia zdravého tkaniva a podporuje aktivitu krvi a tkanív pri narušenej rovnováhe vnútorného prostredia.

Rutín Rutín (vitamín P) je rastlinný glykozid (flavonoid) patriaci medzi antioxidanty, s čím súvisí antikarcinogénne účinky a schopnosť likvidovať voľné radikály. Antioxidačné účinky rutínu boli popísané pri experimentoch s degradáciou kolagénu voľnými radikálmi, kedy sa u neho preukázal silný protektívny účinok. Jeho užívanie sa odporúča najmä na posilnenie cievnej steny, kedy znižuje krehkosť cievnych stien zvýšením kvality stavby kolagénnych vlákien. Rutín má tiež protizápalový, protitrombotický a cytoprotektívny účinok.

Obsah účinných látok v jednej kapsule:

 • Bromelain (Ananus comosus) – 150 mg (22.500 PU)
  * Papain (Canica papaya) – 150 mg (27.000 PU)
  * Pankreatin Analog 4× – 100 mg (proteáza 10.000 USP, amyláza 10.000 USP, lipáza 800 USP)
  * Rutin (Sophora japonica) – 50 mg
  * Peptidáza – 25 mg (600 HUT)
  * Proteáza –25 mg (6.250 HUT)
  * Triglyceridy –3 mg
  Kapsle je složena ze želatiny a vody.

Dávkovacia tabuľka:

Malé plemená psov a mačky 1 – 5 kg 1 kapsula
Malé plemená psov 5 – 15 kg 1 kapsula
Stredné plemená psov 15 – 30 kg 2 kapsule
Veľké plemená psov 30 – 45 kg 3 kapsule
Obrie plemená psov 45 kg a viac 4 kapsule Spôsob použitia: Kapsule je možné zarobiť a obsah zmiešať s malým množstvom krmiva. Liek podávajte minimálne 30 minút pred podaním stravy.

Dĺžka užívania: Dĺžka podávania prípravku ALAVIS™ CURENZYM Enzýmoterapia záleží na indikácii.

 • pro podporu hojení pooperačně měkkých tkání podávejte cca 5 – 7 dní před operací a poté ještě po dobu 2 týdnů
  * po operaci kostí apod. podávejte 5 – 7 dní před operací a poté ještě 4 – 6 týdnů po operaci
  * pro podporu hojení tkání po úrazech v závislosti na rozsahu poškození tkání – měkké tkáně nebo malé poškození 2 týdny, rozsáhlejší poškození tkání 3 týdny, kostní tkáň 4 – 6 týdnů
  * pro podporu při nádorových onemocněních – dlouhodobě
  * při zánětech podávat ještě 3 – 5 dní po vymizení příznaků
  * při virových nebo bakteriálních onemocněních podávejte ještě 3 – 5 dní po vymizení příznaků
  Upozornění: Neužívat při snížené krevní srážlivosti či u jedinců se zvýšenou fibrinolýzou (rozpouštění krevních sraženin). Neužívat při známé přecitlivělosti na některou ze složek přípravku.

Výrobca: Patron ca, sro, Na Sychrove 6, 101 00 Praha 10, Česká republika, divízia Partners Inc., 1st. Canadian Place, M5X 1B5 Ontario, Kanada

Veterinárny prípravok je schválený ÚSKVBL pod číslom 137–10/C.

Zákazníci kúpili spolu s

Prihlásenie

Neviete heslo? Nechajte si ho zaslať.