Najpredávanejší tovar v tejto kategórii:
Alavis 5 pre psy a mačky 90 tbl23,28EUR
Alavis Kĺbová výživa pre psov 90tbl23,28EUR
Alavis Celadrin 60 tab17,23EUR
Alavis MSM pre kone 600g27,60EUR
Alavis MSM + Glukózamín sulfát 60 tab19,83EUR

Alavis Enzymoterapia-Curenzym pre psov a mačky 20cps

Alavis Enzymoterapia-Curenzym pre psov a mačky 20cps Zväčšiť obrázok Obrázky sú iba ilustratívne.
Cena:9,63EUR
Dostupnosť: skladom

Popis produktu

Alavis Enzymoterapia-Curenzym pre psov a mačky 20cps

Enzymatický veterinárny prípravok obsahujúci špeciálne vybranú zmes rastlinných enzýmov určený pre podporu hojenia tkanív a pre posilnenie imunity najmä po úrazoch a operáciách a na podporu pri liečbe antibiotikami a pri liečbe nádorov.

100% rastlinný enzymatický veterinárny prípravok

Enzýmoterapia je liečebné použitie enzýmov. Prípravok ALAVIS™ CURENZYM Enzýmoterapia obsahuje špeciálnu zmes rastlinných enzýmov. Rastlinné enzýmy majú oproti živočíšnym enzýmom výhodu v ich vyššej aktivite a ďalej sú aktívne pri širšom rozmedzí pH, čím je možné, aby rastlinné enzýmy na rozdiel od živočíšnych boli aktívne už v žalúdku.

Enzýmy sú zložité látky bielkovinovej povahy, ktoré plnia v tele dôležitú funkciu biokatalyzátorov – umožňujú a regulujú všetky procesy, bez ktorých by biochemické reakcie v organizme nemohli prebiehať. Prírodné enzýmy na rozdiel od iných liekov nezasahujú proti prejavom alebo pôvodcovi určitého ochorenia, ale mobilizujú imunitný systém, aby sa organizmus s chorobou alebo jej hrozbou vysporiadal čo najlepšie sám.

Odporúčame:

 • pro podporu a hojení tkání

  * po úrazech a operacích

  * pro posílení imunity

  * při zánětech

  * pro podporu při léčbě antibiotiky a při léčbě nádorů

Enzýmy v prípravku ALAVIS™ CURENZYM Enzýmoterapia potláčajú prejavy zápalu, zmenšujú opuchy aj opuchy lymfatických ciev, ovplyvňujú niektoré imunologické deje v organizme a pôsobia podporne pri liečbe nádorových ochorení a pod.

Veľkosť balenia: 20 a 80 kapsúl

Zloženie:

Enzýmy: Bromelain, Papain, Peptidáza, Pankreatín Analóg 4×, Proteáza, Rutín

Bromelain Bromelain je rastlinný enzým získavaný zo stopiek zrelých ananásov (Ananas comosus). Jeho hlavná schopnosť je blokovať mediátory zápalu a znižovať migráciu neutrofilov do miesta zápalu. Podieľa sa na štiepení bielkovín, pomáha pri zoslabovaní opuchov a hojení rán, má vplyv na zrážanie krvných doštičiek. Bromelaín tiež zlepšuje absorpciu a účinnosť iných látok.

Papain Papaín je rastlinný enzým získavaný z latexu, ktorý vylučuje plod papáje (Carica papaya) po narezaní nezrelých plodov. Hydrolyticky štiepia peptidy a bielkoviny. Vykazuje fibrinolytické účinky (rozpúšťa krvné zrazeniny) a rádioprotektívne účinky (znižuje účinok rádioaktívneho žiarenia na organizmus). Papaín má tiež silnú antibakteriálnu aktivitu.

Peptidáza Peptidáza štiepi dlhé peptidy na krátke reťazce a potom na jednotlivé aminokyseliny. Pri štiepení peptidov na aminokyseliny vzniká energia, ktorú organizmus počas rekonvalescencie využíva. Aminokyseliny sú súčasťou štruktúrnych bielkovín, enzýmov a hormónov a ďalej sú využívané na tvorbu neurotransmiterov (slúžia na prenos nervového impulzu) a ovplyvňujú rast buniek.

Pankreatín Analog 4× Pankreatín Analóg 4× je komplex enzýmov rastlinného pôvodu (amyláza, lipáza a proteáza), ktorý svojou aktivitou zodpovedá pankreatínu živočíšneho pôvodu (rozkladá tuky na glycerol a mastné kyseliny, bielkoviny na peptidy a aminokyseliny, a škvrny). Pankreatín ANALOG 4× napomáha tráveniu, čím sú živiny z potravy lepšie využívané a tým sa jedinec po operácii rýchlejšie dostáva do lepšej kondície. Pankreatické enzýmy majú pozitívny vplyv na liečenie akútnych a chronických zápalových stavov, vrátane úrazov a šliach. V poslednej dobe sa objavujú klinické štúdie, že pankreatické enzýmy napomáhajú rozkladaniu imunokomplexov vznikajúcich pri autoimunitných ochoreniach, podieľajú sa na liečbe vírusových ochorení, zlepšujú klinický stav pacienta a predlžujú jeho život pri nádorovom ochorení.

Proteáza Proteáza narúša bakteriálny biofilm a výpotok slúžiaci baktériám na uchytenie na tkanive hostiteľa, a ďalej zvyšuje koncentráciu antibiotík v cieľovom mieste, čím zvyšuje účinnosť antibiotickej liečby. Ďalej podporuje hojenie odstránením mŕtveho či poškodeného tkaniva bez poškodenia zdravého tkaniva a podporuje aktivitu krvi a tkanív pri narušenej rovnováhe vnútorného prostredia.

Rutín Rutín (vitamín P) je rastlinný glykozid (flavonoid) patriaci medzi antioxidanty, s čím súvisí antikarcinogénne účinky a schopnosť likvidovať voľné radikály. Antioxidačné účinky rutínu boli popísané pri experimentoch s degradáciou kolagénu voľnými radikálmi, kedy sa u neho preukázal silný protektívny účinok. Jeho užívanie sa odporúča najmä na posilnenie cievnej steny, kedy znižuje krehkosť cievnych stien zvýšením kvality stavby kolagénnych vlákien. Rutín má tiež protizápalový, protitrombotický a cytoprotektívny účinok.

Obsah účinných látok v jednej kapsule:

 • Bromelain (Ananus comosus) – 150 mg (22.500 PU)
  * Papain (Canica papaya) – 150 mg (27.000 PU)
  * Pankreatin Analog 4× – 100 mg (proteáza 10.000 USP, amyláza 10.000 USP, lipáza 800 USP)
  * Rutin (Sophora japonica) – 50 mg
  * Peptidáza – 25 mg (600 HUT)
  * Proteáza –25 mg (6.250 HUT)
  * Triglyceridy –3 mg
  Kapsle je složena ze želatiny a vody.

Dávkovacia tabuľka:

Malé plemená psov a mačky 1 – 5 kg 1 kapsula
Malé plemená psov 5 – 15 kg 1 kapsula
Stredné plemená psov 15 – 30 kg 2 kapsule
Veľké plemená psov 30 – 45 kg 3 kapsule
Obrie plemená psov 45 kg a viac 4 kapsule Spôsob použitia: Kapsule je možné zarobiť a obsah zmiešať s malým množstvom krmiva. Prípravok podávajte minimálne 30 minút pred podaním stravy.

Dĺžka užívania: Dĺžka podávania prípravku ALAVIS™ CURENZYM Enzýmoterapia záleží na indikácii.

 • pro podporu hojení pooperačně měkkých tkání podávejte cca 5 – 7 dní před operací a poté ještě po dobu 2 týdnů
  * po operaci kostí apod. podávejte 5 – 7 dní před operací a poté ještě 4 – 6 týdnů po operaci
  * pro podporu hojení tkání po úrazech v závislosti na rozsahu poškození tkání – měkké tkáně nebo malé poškození 2 týdny, rozsáhlejší poškození tkání 3 týdny, kostní tkáň 4 – 6 týdnů
  * pro podporu při nádorových onemocněních – dlouhodobě
  * při zánětech podávat ještě 3 – 5 dní po vymizení příznaků
  * při virových nebo bakteriálních onemocněních podávejte ještě 3 – 5 dní po vymizení příznaků
  Upozornění: Neužívat při snížené krevní srážlivosti či u jedinců se zvýšenou fibrinolýzou (rozpouštění krevních sraženin). Neužívat při známé přecitlivělosti na některou ze složek přípravku.

Výrobca: Patron ca, sro, Na Sychrove 6, 101 00 Praha 10, Česká republika, divízia Partners Inc., 1st. Canadian Place, M5X 1B5 Ontario, Kanada

Veterinárny prípravok je schválený ÚSKVBL pod číslom 137-10/C.

Zákazníci kúpili spolu s

Ilustrační obrázek ZOO PARK Ovečka

ZOO PARK Ovečka

4,47EUR
Kúpiť
Ilustrační obrázek ZOO PARK Los

ZOO PARK Los

4,47EUR
Kúpiť
Ilustrační obrázek Alavis Hemagel 7g

Alavis Hemagel 7g

10,80EUR
Kúpiť
Prihlásenie

Neviete heslo? Nechajte si ho zaslať.