Najpredávanejší tovar v tejto kategórii:
Alavis 5 pre psy a mačky 90 tbl23,28EUR
Alavis Kĺbová výživa pre psov 90tbl23,28EUR
Alavis Celadrin 60 tab17,23EUR
Alavis MSM pre kone 600g27,60EUR
Alavis MSM + Glukózamín sulfát 60 tab19,83EUR

Alavis 5 pre psy a mačky 90 tbl

Alavis 5 pre psy a mačky 90 tbl Zväčšiť obrázok Obrázky sú iba ilustratívne.
Cena:23,28EUR
Hodnotenie produktu:
Dostupnosť: skladom

Popis produktu

Alavis 5 pre psy a mačky 90 tbl

Komplexná kĺbová výživa pre psy a mačky s obsahom kyseliny hyalurónovej.

Komplexná kĺbová výživa pre psy a mačky

ALAVIS ™ 5 vyživuje kĺbové chrupavky, podporuje premazávacie vlastnosti kĺbovej tekutiny, pomáha pri pohybových problémoch u psov a mačiek.

ALAVIS ™ 5 obsahuje všetky dôležité látky, ktoré sa v kĺboch, spojivových tkanivách a chrupavke bežne vyskytujú a umožňuje tak komplexnú starostlivosť o pohybový aparát.

Odporúčame:

 • psům a kočkám s kloubními obtížemi (zejména starší zvířata či při poúrazových stavech)

  * štěňatům velkých a obřích plemen během vývoje

  * sportovním a pracovním psům všech věkových kategorií jako jsou služební psi, dostihoví psi, saňoví psi, psi trénující agility, pulling, dog trekking, fly-ball, tanec se psem atd.

Veľkosť balenia: 90 tabliet

Glukosamín sulfát, Chondroitín sulfát, MSM, Kyselina hyaluronová, Kolagén II. typu

Glukosamín sulfát - VYŽIVUJE glukosamín hrá významnú úlohu v metabolizme chrupavky. Stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykánov (základných stavebných zložiek chrupavky) a je hlavným substrátom pre ich vznik. Glukosamín je aktívne prijímaný chrupavkou. Podávanie glukozamínu spomaľuje rozvoj už vzniknutých degeneratívnych zmien chrupavky.

Chondroitín sulfát - VYŽIVUJE chondroitín sulfát Je dôležitou súčasťou kĺbovej chrupavky. Viaže veľké množstvo vody, čím hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykánov a redukuje kolagénolytickú aktivitu. Podávanie chondroitínu vedie k spomaleniu deštruktívnych zmien chrupavky, mierni bolesti kĺbov, zlepšuje pohyblivosť a mierni aj priebeh zápalu kĺbu.

MSM - pôsobí protizápalovo Látka MSM látka obsahujúca organicky viazanú síru, ktorá pôsobí na spevnenie väzov a šliach, potlačenie zápalu a bolesti a na regeneráciu a relaxáciu svalov. Ďalej vykazuje silné antioxidačné a iné pozitívne účinky a je jedinečným zdrojom sírnych zlúčenín, ktoré v organizme pozitívne pôsobia, a to najmä v poškodenej kĺbovej chrupavke.

Kyselina hyalurónová - LUBRIKUJE Kyselina hyalurónová sa nachádza predovšetkým v spojivových tkanivách, kde tvorí hlavnú súčasť kĺbovej synoviálnej tekutiny. Čím vyššia je koncentrácia kyseliny, tým lepšie sú viskoelastické vlastnosti chrupavky a dochádza k ich lepšej výžive. Jej podávanie normalizuje vlastnosti kĺbovej synoviálnej tekutiny, pôsobí proti degenerácii chrupavky a obnovuje jej pôvodné vlastnosti.

Kolagén II. typu - OBNOVUJE Kolagén II. typu je hlavnou bielkovinou kĺbovej elastickej chrupavky, kde zabezpečuje jej pevnosť, pružnosť a odolnosť. Kolagén obsiahnutý v prípravku ALAVIS ™ 5 je hydrolyzovaný, čo znamená, že je enzymaticky štiepený na menšie častice, ktoré sa v zažívacom trakte lepšie vstrebávajú a sú teda omnoho lepšie využiteľné pre stavbu a obnovu poškodenej chrupavky. Nedostatok kolagénu v kĺbe a chrupavke vedie k poruchám hybnosti a postupným degeneratívnym zmenám. Kolagén zabezpečuje pevnosť a pružnosť spojivových tkanív.

Vitamín C Vitamín C je potrebný pre metabolizmus aminokyselín, najmä aminokyselín hydroxylysinu a hydroxyprolínu, ktoré sú veľmi dôležité pre syntézu kolagénu. Vitamín C okrem toho hrá nezabudnuteľnou úlohu pri vývoji kostí a chrupaviek. Nedostatkom vitamínu C dochádza k menšej pevnosti kolagénových vlákien nielen v chrupavke, ale aj vo väzivách a šľachách. Vitamín C ďalej podporuje vstrebávanie železa a podporuje tvorbu bielych krviniek, ktoré hrajú významnú úlohu v imunite a svojim antioxidačným účinkom chráni bunky organizmu.

Obsah účinných látok v jednej tablete:

 • Glukosamin sulfát – 500 mg
  * Chondroitin sulfát – 200 mg
  * Methylsulfonyl­methan – 200 mg
  * Kolagen II. Typu – 60 mg
  * Kyselina hyaluronová – 18 mg
  * Vitamin C – 20 mg
  Pomocné látky: mikrokrystalická celulóza, stearan hořečnatý, hydrogenfosforečnan vápenatý

Z dôvodu zachovania kvality prípravku nie sú pridávané žiadne farbivá ani konzervačné látky.

Dávkovacia tabuľka:

Hmotnosť psa, mačky: Iniciačná dávka (prvých 14 dní užívania) denne Udržiavacia dávka (pokračovacie) denne
1 - 5 kg 1/2 - 1 tablety 1/4 - 1/2 tablety
5 - 10 kg 1 - 2 tablety 1/2 - 1 tableta
10 - 15 kg 2 - 3 tablety 1 - 1,5 tablety
15 - 25 kg 3 - 4 tablety 1,5 - 2 tablety
25 - 45 kg 4 - 5 tabliet 2 - 2,5 tablety
45 a viac kg 5 - 6 tabliet 2,5 - 3 tablety Spôsob použitia: Tablety sa podávajú denne podľa odporúčaného dávkovania priamo do papule alebo s kúskom potravy, event. rozdrvené do krmiva. Prípravok zvieratá obvykle prijímajú bez problémov.

Dĺžka užívania: Prípravok podávajte optimálne tri mesiace, potom urobte 1 - 3 mesiace pauzu a prípravok opäť nasaďte.

Upozornenie: Prípravok je možné podávať s krmivami obsahujúcimi chondroprotektívne látky. Pozitívny účinok sa tak zvýši.

Veľkosť balenia: 90 tabliet

Výrobca: Patron ca, sro, Jakubská 647/2, 110 00 Praha 1, Česká republika, divízia Partners Inc., 1 st . Canadian Place, M5X 1B5 Ontario, Kanada

Veterinárny prípravok je schválený ÚŠKVBL pod číslom 068-10 / C a je voľne predajný.

Pre výber najvhodnejšieho kĺbového prípravku Alavis pre vášho psa kliknite sem.

Zákazníci kúpili spolu s

Prihlásenie

Neviete heslo? Nechajte si ho zaslať.