Najpredávanejší tovar v tejto kategórii:
Substrát pre vysádzanie reptať PLANET 635g1,60EUR
MENFORSAN Enzymatický odstraňovač moču, pachu a škvŕn 500ml9,07EUR
Lucky Reptile Sphagnum Moss 100 g9,32EUR
Ivasan spray 500ml11,86EUR
Podstielka cyprusový kompost 8,8l10,80EUR

Lucky Reptile Sphagnum Moss 100 g

Lucky Reptile Sphagnum Moss 100 g Zväčšiť obrázok Obrázky sú iba ilustratívne.
Cena:9,32EUR
Dostupnosť: do 24 hodin

Popis produktu

Lucky Reptile Sphagnum Moss 100 g

Machové a rašeliníkové substráty

Rašelinníkov od firmy Lucky Reptile je pestovaný priamo na účely teraristiky v kontrolovaných pěstírnách, jeho zberom a predajom sa teda neplení žiadna prírodná lokalita. Väčšina rašelinníkov je totiž chránená zákonom a ich zber vo voľnej prírode je zakázaný.

Výhodou lisovaného rašeliníkom je najmä možnosť dlhodobého skladovania. Akonáhle sa rozhodneme tento machový substrát použiť, stačí tehličku namočiť do vlažnej vody a počas niekoľkých okamihov získame 5, resp. 25 litrov vlhké podstielky pre tropická terária, pre vytvorenie úkrytu či substrátu pre prikrytie znášky vajec.

Rašelinníkov je výborným a nevyhnutným doplnkom pri chove plazov a obojživelníkov z tropických dažďových lesov. Ideálne je rozmiestniť vlhký rašelinníkov na hlavnú podkladový substrát v teráriu, môžeme s ním tiež jemne prikryť znášky vajec v liahni či ho pridať do transportných boxov spoločne s gélom, udržujúcim vlhkosť (tým poskytneme zvieratám dlhodobou zásobu vlhkosti).

Rašelinníkov možno tiež pridať do filtrov v akváriách či akvaterária a upraviť tak pH vody na potrebnú hodnotu.

Rašelinníkov je vhodný aj ako podkladový substrát pre orchidey a iné epifyty.

Rašelinníkov od Lucky Reptile po pridaní vody vyzerá ako čerstvo nazbieraný v prírodných lokalitách, avšak nie sú v ňom prítomné žiadne cudzorodé organizmy, hmyz, ani ostré čiastočky konárov, ktoré by mohli chované zvieratá zraniť.

Zákazníci kúpili spolu s

Prihlásenie

Neviete heslo? Nechajte si ho zaslať.