Pitný režim vašich maznáčikov, ako ho podporiť? Funkčné doplnky stravy a ďalšie vychytávky

Pitný režim vašich maznáčikov, ako ho podporiť? Funkčné doplnky stravy a ďalšie vychytávky

Rovnako ako u ľudí je aj hydratácia zvierat veľmi dôležitá. Podporuje dobrú kondíciu, funkciu všetkých orgánov, správny chod tráviacich procesov v tele, fyzickú aj psychickú pohodu. Dostatočné množstvo vody v tele zaisťuje rozvod živín a kyslíka v celom tele. Chráni teda pred množstvom zdravotných komplikácií, a nielen v teplom počasí.

Prečo naučiť vášho maznáčika dostatečne piť a aké pozitíva hydratácia prináša?

 

Niekoľko benefitov, ktoré vašej mačke a psovi prináša dostatočná hydratácia:

 

 • Podpora imunitného systému.
 • Regulácia telesnej teploty.
 • Detoxikácia organizmu od toxínov, baktérií a ďalších nebezpečných látok.
 • Správny chod tráviaceho a vylučovacieho systému.
 • Psychická pohoda.
 • Dobrý stav vnútorných orgánov a ich funkcií.
 • Vitalita a energia.

 

Ak kŕmite maznáčika iba suchým krmivom je priam nutné podávať mu dostatok vody. V opačnom prípade sa môže objaviť problém v podobe chronických zápalov močových ciest, letargiu až apatiu a ďalšie komplikácie.

Je váš štvornohý kamarát tvrdohlavý a odmieta piť? Pár tipov, ako príjemnou formou podporiť pitný režim

 

Čo si budeme hovoriť, aj my ľudia občas zabúdame dostatočne piť, alebo v chladnom počasí nemáme pocit smädu. Jednoduchým, ale aj hravým spôsobom môžeme tak trochu vašu mačku alebo psa obalamutiť.

 • Fontánka namiesto misky na vodu – zábavná forma, ako podporiť chuť na vodu. Dá sa nastaviť optimálny prietok vody podľa potrieb. Voda sa neustále čerpá pomocou motorčeka a čistí sa cez filter. Voda na pitie je tak stále čistá, bez nežiadúcich chlpov a ďalších nečistôt.
 • Interaktívne hračky, kde dominuje práve prvok vody. Vašej mačke alebo psovi určite neunikne zdroj zábavy a bude sa snažiť chytiť neskrotný prúd vody.
 • Mäsové kapsičky a konzervy v šťave alebo vývare, chutné polievky – spoločne s jedlom dodáte aj dostatok hydratácie.
 • Mačkám môžete ponúknuť špeciálne mlieko vhodné práve pre ne. Pochutia si, získajú potrebné živiny aj hydratáciu.

Kúpte novú misku na vodu, napríklad aj týmto malým krokom zvýšite pozornosť vášho maznáčika

 

Okrem praktických funkcií misky sa môžete zamerať aj na design. Jedinečné farebné prevedenie jednoducho doplní váš interiér, oživí celkovú energiu domova a podtrhne domácu pohodu. Akú farbu a design zvolíte vy? Bude to žiarivo žltá, zlatá, decentný nerez, alebo snáď zvíťazí hravá potlač? Aj vášho maznáčika môže nový vzhľad misky zaujať a rád preskúma delikatesný obsah.

Ďalšími faktormi pre výber môžu byť:

 

 • Pre rýchlikov a hladných psíkov a mačky bude dobré siahnuť po takzvanej spomaľovacej miske. Špecifické nerovné dno podporuje a stimuluje k spomaleniu hltania. Maznáčik je donútený vynaložiť viac úsilia, aby sa ku krmivu dostal. Vysoko funkčné misky príjemným spôsobom podporia harmonické trávenie. Rýchle hltanie potravy škodí tráveniu a môže vyvolať zdravotné komplikácie.
 • Stabilné keramické misky jednoducho odolajú aktívnemu životu vášho kamaráta. Zabránia prevrhnutiu misky, vysypaniu krmiva, alebo vyliatiu vody.
 • Plastové misky vynikajú jednoduchou údržbou, nízkou hmotnosťou aj širokou paletou farieb a tvarov. Nezaťažia ani vašu peňaženku. Vyberte si dokonalý design práve pre vašu domácnosť.
 • Nerezové misky sú veľmi odolné, hygienicky nezávadné a jednoducho sa udržujú v čistote. Dajú sa použiť ako na vodu, tak na krmivo. Prednosťou môže byť čistý design a dlhá životnosť.

Ponuka rôznych misiek je naozaj široká. Veľmi praktické je doplniť misky o protišmykovú podložku, zaistíte tak nielen čistú podlahu. Ak máte doma dlháňa, je vhodné použiť stojany na misky. Uľavíte tak jeho pohybovému aparátu (hlavne krčnej chrbtici) a podporíte zdraví a komfortné trávenie.